ZATEPLENIE OBYTNÝCH BUDOV

SCANROC

SCANROC je prevetrávaný zatepľovací systém tvorený roštom s obkladmi imitujúcimi tehlovú stenu. Ide o kompletný systém pre zateplenie obvodových stien objektov.

SCANROC sa vyrába použitím moderných švédskych technológií a vysokokvalitných surovín na Ukrajine a v Španielsku.

Pri systéme SCANROC sa tepelná izolácia vkladá medzi nosné prvky roštu. Rošt sa obkladá fasádnou krytinou SCANROC. Medzi izoláciou a obkladmi je vetraná vzduchová medzera.

Prevetrávané fasády SCANROC vynikajú svojimi tepelno-izolačnými vlastnosťami. V zime šetria náklady na vykurovanie a v lete na klimatizáciu objektov.

Ide o vonkajší zatepľovací systém, ktorý chráni objekt ako celok. Znižuje namáhanie obvodovej konštrukcie, výkyvy vonkajších teplôt a poveternostné vplyvy.

1 – stena budovy
2 – konzola
3 – izolácia tepelného mosta
4 – horizontálny profil
5 – tepelná izolácia
6 – dosková hmoždinka
7 – vertikálny profil
8 – vzduchová medzera
9 – fasádna krytina

Fasádna krytina
SCANROC CLASSIC

 • šírka 600 mm

Fasádna krytina
SCANROC COTTAGE

 • šírka 300 mm

Fasádna krytina
SCANROC DELUXE

 • šírka 300 mm

Tvarom obkladov pripomína fasádna krytina SCANROC CLASSIC a SCANROC COTTAGE tehlové murivo. Líšia sa šírkou obkladovej krytiny.

Základným materiálom fasádnej krytiny SCANROC je žulová drť, ktorá jej zaisťuje silu a trvanlivosť. Špeciálne aditíva v zložení materiálu ju chránia pred expozíciou UV žiarenia a zlepšujú trvanlivosť, takže postupom času nestráca svoje vlastnosti a sýtosť farieb.

Prvky fasádnej krytiny majú montážny styk šírky 10 mm a priečny montážny styk so zrazením.

Krytina SCANROC DELUXE imituje klinkerové tehlové murivo. Vyrába sa v šírke 300 mm. Povrch krytiny sa vyrába v hladkej alebo drsnej variante.

Fasádnu krytinu SCANROC DELUXE je možné vyrábať na objednávku aj v iných farbách než je uvedené v štandardnom vzorkovníku.

Fasádna krytina SCANROC KLINKERSTONE

Výroba fasádnej krytiny KLINKERSTONE bola zahájená v spolupráci s jednou z popredných európskych tovární obkladových výrobkov v Španielsku. Sušená hlina sa rozomelie na konzistenciu múky, spracuje sa a nafarbí. Po tvarovaní a nanesení glazúry dochádza k vypaľovaniu pri teplote 1250°C.

Výrobný proces zaisťuje vysokú hustotu materiálu a hladkosť povrchu. Výsledný výrobok je tej najvyššej kvality, je mrazuvzdorný a s extrémnou trvanlivosťou.

Fasádna krytina KLINKERSTONE bola navrhnutá pre priaznivcov klasického dizajnu klinkerového muriva. Klinkerová fasáda je symbolom pohodlia a blahobytu. Prirodzenosť a ekologická šetrnosť stavebných materiálov je dnes jedným z najdôležitejšich aspektov pri výstavbe.

Tradičné využitie nachádza na fasádach nízkopodlažných budov, pri imitácii tehlového muriva. V poslednej dobe sa začína používať aj pre viacpodlažné budovy.

Použitie závesných prevetrávaných fasád typu SCANROC u viacpodlažných budov je pre ich prednosti stále populárnejšie.

Využitie klasickej klinkerovej tehly na obklad fasády je síce spoľahlivejšie, ale zároveň tiež výrazne drahšie než použitie fasádnej krytiny SCANROC KLINKERSTONE. Naviac často nie je možné použiť klasickú klinkerovú tehlu kvôli problematickým konštrukčným vlastnostiam budovy.

Fasádna krytina SCANROC KLINKERSTONE je oproti klasickej klinkerovej tehle oveľa univerzálnejšia. Nevyžaduje posilnenie základov a je vhodná pre akékoľvek povrchy stien.

 • 100 x 300 mm
 • 300 x 600 mm
 • atypické rozmery
  výška 100 / 200 / 300 mm
  šírka až 800 mm

Všetky veľkosti SCANROC KLINKER STONE používajú rovnaký systém nosného roštu. Na fasáde je možné kombinovať obklady rôznych veľkostí. Keramické obklady majú hrúbku 29,5 mm. Sú pravouhlé a narezané na presnú dĺžku. Široké drážky na obkladoch zabezpečia potrebnú pevnosť a vydržia extrémne zaťaženie.

Tradičný keramický materiál je vhodný pre rôzne architektonické štýly. Svoje uplatnenie nájde pri rekonštrukciách budov aj v modernej architektúre. Prirodzeným starnutím materiálu sa na obkladoch po desaťročí postupne začne objavovať ušľachtilá patina.

Keramická fasádna krytina KLINKERSTONE sa dodáva v 20 štandardných farbách. Na objednávku je možné vyrobiť krytinu s farebnosťou podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

Klinkerové fasády vynikajú atraktívnym lesklým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť.

Použitie SCANROC KLINKERSTONE je vhodné najmä v podmienkach extrémnych vonkajších vplyvov.

Typickým príkladom sú mestské fasády vystavené emisným plynom z automobilovej dopravy alebo priemyselnej výroby, ktoré sa na nich usádzajú v podobe solí, kyselín, sadzí a špiny.

SCANROC KLINKERSTONE je dodávaný aj vo variante s krycou samočistiacou nanovrstvou na báze oxidu titaničitého. Táto vrstva pod vplyvom UV žiarenia zo slnečného svetla rozkladá škodlivé látky na fasáde. Výsledkom reakcie je nános úplne neškodný pre človeka, ktorý z fasády zmyje bežný dážď.

Fasádne krytiny SCANROC je možné dodať aj v antigraffity úprave.

SCANROC KLINKERSTONE je 100% prírodná a ekologická fasádna krytina s jedinečnými fyzikálnymi vlastnosťami.

 • vysoká pevnosť
 • mrazuvzdornosť
 • nízka absorpcia vody
 • odolnosť voči UV žiareniu
 • odolnosť voči biotickému napadnutiu
 • odolnosť voči agresívnym látkam
 • možnosť antigraffity úpravy
 • možnosť úpravy samočistiacou nanovrstvou

Prispôsobenie nosných prvkov roštu na ľubovoľnú hrúbku vonkajšej izolácie stien.

Možnosť realizácie montáže aj pri menej priaznivom počasí a v zimnom období.

Zvýšená pridaná hodnota budovy vďaka atraktívnemu vzhľadu.

Životnosť fasády 100 rokov aj v miestach s náročnými vonkajšími vplyvmi podnebia.

Zníženie rizika reklamácií fasády objektu.

Extrémna protipožiarna odolnosť celého systému.

Eliminácia vplyvov tepelnej rozťažnosti budovy (najmä pri panelových domoch).

Zatepľovací systém SCANROC

Prevetrávaná fasáda
MAXIMALIZÁCIA ÚČINKU IZOLÁCIE

Rozdiel teplôt medzi teplejším vzduchom vo vnútri kanálu a chladnejším mimo kanálu vytvára tok vzduchu nahor. Tento prietok znižuje vplyv teploty na stenu budovy a zároveň odvádza vlhkosť z izolácie a múrov. Odvod vlhkosti z izolácie umožňuje maximálne využiť jej tepelno-izolačné vlastnosti a udržiavať optimálnu teplotu v objekte.

Fasádam SCANROC neprekáža bežná vlhkosť, ktorá difúzne prechádza otvorenými konštrukciami. Táto vlhkosť nezostáva vo vnútri konštrukcie a vplyvom rozdielu teplôt a tlaku vodnej pary sa dostane do vetranej vzduchovej medzery, odkiaľ je odvetraná prúdením vzduchu. Systém SCANROC eliminuje negatívny vplyv tepelných mostov na obvodových konštrukciách. Prevetrávaný fasádny zatepľovací systém SCANROC s tepelnou izoláciou šírky 100 mm znižuje vplyv vonkajšieho hluku približne o 25%.

Vlastnosti systému SCANROC
Systém prevetrávanej fasády SCANROC

Systém nosného roštu

Prvky systému nosného roštu SCANROC sú vyrobené z pozinkovanej ocele a sú dodávané bez povrchovej úpravy alebo s povrchovou úpravou práškovým lakovaním. Konštrukcia systému nosného roštu je navrhnutá tak, aby umožňovala jednoduchú a rýchlu inštaláciu. Všetky spoje obloženia sú skryté, aby nenarúšali estetiku fasády.

Jednoduchá montáž

Montáž fasádneho systému SCANROC je manuálne jednoduchá, neobsahuje mokré procesy a je možné ju realizovať kedykoľvek v priebehu roka a to aj za menej priaznivého počasia alebo v zime. Fasádny systém SCANROC nevyžaduje predmontážnu prípravu stien. Steny nie je potrebné zarovnávať, sušiť ani čistiť. Fasádna krytina SCANROC sa jednoducho reže, čo umožňuje jednoducho si upraviť obkladové diely na potrebnú veľkosť. V prípade poškodenia jednotlivých dielov krytiny SCANROC na fasáde budovy zvládne odborník previesť jej nahradenie novými behom niekoľkých minút. Systém je určený pre použitie na budovy do výšky až 100 m.